Seminarski i Diplomski Rad

 Kreiranje baze podataka u Microsoft Access-u
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 14

SADRŽAJ:
1. UVOD 1
2.KREIRANJE BAZE PODATAKA U MS ACCESSU 2
2.1. Početak rada u MS accessu 2
2.2. Kreiranje elektronskih obrazaca-formi 4
2.3. Događaji 7
2.4.. Makro program 7
2.5. Izvještaji 11
2.6. Dodatno uređenje programa 13
3. ZAKLJUČAK 11
UVOD
Microsoft Access je program kompanije Microsoft koji služi za upravljanje bazama podataka. Ovaj program je dio paketa Microsoft Office-a. Ekstenzija (nastavak) za file napravljenu u MS Accessu je .MDB što znači Microsoft Data Base.Microsoft Access je zasnovan na vrsti sistema za upravljanje bazom podataka koja podatke sprema u tabele. Ona koristi istovjetne vrijednosti iz dvije tabele za stavljanje u odnos (relaciju) informacija u jednoj tabeli, prema informacijama u drugoj.
Elementi MS Accessa su: Tables (tabele)- sadrže podatke; Queries (upiti)- koriste se kada je potrebno traženje pomoću parametara; Forms (obrasci)- prikazuju podatke grafički;  Reports  (izvještaji)- prikazuju podatke onako kako korisnik želi; Pages (stranice)- spoj obrazaca i izvještaja; Macros (makroi)- služe za automatizaciju radnji; Modules (moduli)- kolekcija Visual Basic deklaracija.
Da bi se kreirala neka baza podataka, prvo što je potrebno učiniti jeste pokrenuti Microsoft Access. Prvo što će se pojaviti nakon pokretanja biti će  ''dialog box'' u kom je potrebno odabrati akciju. MS Access omogućava kreireanje novih ili otvaranje već postojećih baza.
Novonastalu bazu je potrebno imenovati, te je spremiti na disk, a nakon toga je moguće napraviti bazu podataka. Baza podataka nastaje kombinovanjem i međusobnim povezivanjem komponenti MS Accessa. Veća učinkovitost baze se postiže kad su komponente u boljim međusobnim odnosima, te ako su preglednije.
2. KREIRANJE BAZE PODATAKA U MICROSOFT ACCESS-U
2.1. Početak rada u MS Accessu
Nakon otvaranja aplikacije Microsoft Access-a pojavljuje se pozdravni ekran aplikacije u kojem biramo kreiranje nove baze (Blank Database), a pošto kreiramo novu aplikaciju, biramo prvu opciju Blank database.
Nakon što smo imenovali datoteku pod nazivom ''Pacijenti“ kliknemo na tipku create, nakon čega se otvara novi prozor za kreiranje tabela. Izgradnje baze počinje od osmišljavanja tabela i njihovog povezivanja. Za kreiranje programa Pacijenti za početak ćemo osmotriti cjelinu – podatke koje treba grupisati u zasebnim tabelama. Pošto smo stvorili sliku o potrebnom broju tabela i njihovoj namjeni, možemo preći na sledeći korak – definisanje tabela. Broj tabela treba smo već utvrdili. Biramo taster ''New''. Od opcija koje se pojavljuju u sledećem prozoru dijaloga koristićemo drugu – ''Design View'' .U vrhu ekrana prozora baze se nalaze tri tastera: ''Open'' (otvara postojeću tabelu za pregled), ''Design'' (izmjene u strukturi tabele) i ''New'' (kreiranje nove tabele).

---------- CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturski.org 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: [email protected]

 

 

maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!